Vēstures ekskursija Jaunolainē

Svētdien, 18. jūlijā plkst. 11:00 dosimies ekskursijā pa Jaunolaini. Jaunolaine, jeb senā Olaine ir bagāta ar vēsturiskām vietām un notikumiem, kas caurvijuši šo vietu vairāku gadsimtu garumā. Patiesībā Jaunolaine ir vieta no kurienes sākas stāsts par Olaines novadu, tāpēc, ja vēlies doties aizraujošā un informatīvā ekskursijā. Piesakies līdz 16.jūlijam, zvanot pa tālr. 22057669 (Māris)
Jaunolaines sākotnējais nosaukums 17. gadsimtā bija Skadiņu ciems, šajā laikā ciemā atradās deviņas zemnieku sētas. 17. gs. pirmajā pusē rakstītajos avotos parādās Olaines pagasta nosaukums ( Olai), kas cēlies no zviedru bīskapa Olafa vārda. 17. gadsimtā Skadiņu ciemā visas ēkas bija celtas no koka, bet 18. gs. vidū tika uzcelta pirmā mūra celtne – Sv. Elizabetes baznīca, kas nosaukta par godu tā laika valdošajai Krievijas impērijas ķeizarienei Elizabetei.
No 19. gadsimta nogales līdz 1915. gada vasarai Olaines pagasta bērnus skoloja slavenais rakstnieks un pedagogs Teodors Zeiferts, kas šo nelielo ciemu bija tik ļoti iemīlējis, ka veltījis tam vairākus dzejoļus.
Ekskursijas laikā aplūkosim vēsturiskās ēkas un Pirmā pasaules kara cīņu vietas, kā arī iepazīsim Teodora Zeiferta iemīļotas pastaigu vietas. Ekskursijas sākums pie jaunākās Jaunolaines sabiedriskās būves – Jaunolaines Sporta nama.
Ekskursijas sākums – 11:00
Maršruta garums līdz 6 km
Sakarā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, tiek noteikts drošā pasākuma veids, kas paredzēts tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem.
Apmeklējot pasākumu jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.