Tatjanas Hmeļovas gleznu izstāde “Pasaule varavīksnes krāsās”

2018. gada 17. februārī plkst. 13.00 Olaines Vēstures un mākslas muzejā notiks Tatjanas Hmeļovas gleznu izstādes „Pasaule varavīksnes krāsās” atklāšana.

Gleznu izstāde „Pasaule varavīksnes krāsās” ir Tatjanas Hmeļovas dzīves notikumu spogulis, kas veidots ar otas triepienu palīdzību, attēlojot sajūtas, iespaidus, kas radušies ceļojumu, vaļasprieku, cilvēku, kā arī Olaines iespaidā.

Mākslinieci iedvesmo dabas skaistums, cilvēku, kā arī dzīves mirkļu neatkārtojamība. „Fotogrāfija ir notverts dzīves mirklis, moments, bet gleznas sevī ietver gan mākslinieka uzskatus, sajūtas, domas, gan  dažādu notikumu mijiedarbību, kas pēc tam atspoguļojas gleznā,” stāsta māksliniece, „katra glezna ir daļa no manas dzīves ar ievadu, iztirzājumu un nobeigumu”.

Izstādē „Pasaule varavīksnes krāsās” būs redzamas vairākas gleznas, viena no tām tapusi pēc Orsē (d’Orsay)  muzeja apmeklējuma Parīzē, kur T. Hmeļova iespaidojusies no Kloda Monē impresionisma gleznas „Sieviete ar lietussargu”. Autori pārsteidza gan gleznas izmērs, gan krāsu gamma, kas izstarojot vasarīgu svaigumu, kuru T. Hmeļova attēlo arī savā darbā.

T. Hmeļova ir pabeigusi gleznošanas kursus mākslas studijā „Radošuma attīstības centrs”, kopš 2016. gada aktīvi pievēršas glezniecībai. Savus darbus eksponējusi vairākās izstādēs: Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālās kultūras biedrību asociācijā (LNKBA) (2016.,2017.), Baltijas Starptautiskās akadēmijas galerijā „BiArt Gallery” (Rīga) (2016., 2017.) un Rīga Plaza galerijā (2017.).

Izstāde būs apskatāma no 2018. gada 17. februāra līdz 5. martam.