Svetlanas Širokajas gleznu izstāde ’’Vēl mazdrusciņ vasaras…’’

Vasara ir par visgarākajām dienām, siltumu un krāšņiem mirkļiem kopā. Lai cik brīnišķīgs un krāsains būtu rudens, vēlamies vēl nedaudz iegremdēties atmiņās no pērnās vasaras, sajust krāsaino ziedu smaržas un gaišos vasaras toņus, tāpēc aicinām apmeklēt Svetlanas Širokajas gleznu izstādi, kas Olaines Vēstures un mākslas muzeja norisināsies no 8. oktobra līdz 30. oktobrim.

Svetlana Širokaja ir cieši saistīta ar Olaini, Olaines novadu. Jau būdama skolniece, aizrautīgi zīmējusi un gleznojusi. To pamanījuši arī skolotāji un palīdzējuši meitenei izkopt savu talantu. Lai arī sākotnēji ar gleznošanu nodarbojusies hobija līmenī, velāk viņa pabeigusi gleznošanas kursus Latvijas Mākslas akadēmijā, Rīgas vieglās rūpniecības tehnikumā ieguvusi trikotāžas rūpniecības specialitāti un ilgus gadus darbojusies Jurija Ivanova Cirkunova studijā.

Strādājusi LPST Autotransporta uzņēmumā par grafisko dizaineri un vēlāk Jelgavas Tehniskajā licejā pasniegusi zīmēšanu.

Svetlanai ļoti patīk gleznot, patīk eksperimentēt ar krāsām, materiāliem un dažādām mākslas tehnikām. Viņa atrod dažādus ceļus, kā izpaust savas emocijas caur krāsām un materiāliem. Patīk saskatīt nianses un gaismu spēli. Šogad īpaši tuvu sirdij bija pašas dārzā izplaukušie ziedi. Tie uzrunājuši ar savām skaistajām krāsām, formu dažādību un faktūru spēlēm.