Projekts: Muzeju nakts 2018. “Purvs – Olaines šūpulis”

PĀRGĀJIENS AR PURVA KURPĒM CENAS TĪRELĪ (28. aprīlis)

Lai nodrošinātu iespēju jauniešiem lietderīgi izmantot savu brīvo laiku, veicinot aktīvu dzīvesveidu un jauniešu informētību par Olaini un Olaines novadu, tiek organizēts izzinošs un radošs pārgājiens Cenas tīrelī projekta „Purvs – Olaines šūpulis” ietvaros.

Profesionālu gidu un purva pētnieku pavadībā, jauniešiem būs iespēja papildināt savas zināšanas ģeogrāfijā, ģeoloģijā, vēsturē un bioloģijā, vienlaikus, lietderīgi izmantot savu brīvo laiku un aktīvi izkustēties. Pārgājienu vadīs profesionāli gidi, kas ir specializējušies tieši šāda veida pārgājieniem, tādā veidā nodrošinot gan izglītojošo darbu, gan atbilstošus drošības pasākumus un nepieciešamo aprīkojumu.

Pārgājiena laikā jauniešiem jāuzņem fotogrāfijas izstādei „Purvs – Olaines šūpulis”, kā arī jāiesaistās izstādes iekārtošanā Olaines Vēstures un mākslas muzejā. Izstāde tiks atklāta akcijas „Muzeju nakts” ietvaros.

Vieta un laiks.

28. aprīlī pulcēšanās no 11.30 stāvlaukumā pie Olaines novada pašvaldības (Zemgales iela 33). Izbraukšana no Olaines plkst. 12.00.

Maršruta garums: apmēram 7 km

Pārgājiena ilgums: 4-5 h

Pieteikšanās pārgājienam līdz 20  aprīlim.

Aicinām pieteikties jauniešus no 15 gadu vecuma. Nepilngadīgām personām – obligāta rakstveida vecāku atļauja.

Pieteikšanās zvanot pa tālruni: 27463333 vai rakstot uz e-pastu: liene.linarte@olaine.lv

Dalībnieku skaits ir ierobežots!

Pārgājiens ir bezmaksas!

Aicinām padomāt par piemērotu apģērbu un apaviem.

Papildus nosacījumi! Dalībniekiem līdzi jāņem privātie fotoaparāti, mobilos telefonus un/ vai citas ierīces, ar kuru palīdzību var uzņemt fotoattēlus pārgājiena laikā – dabas ainavas, augus, dzīvniekus, pārgājiena dalībniekus u.c.

IZSTĀDE „PURVS – OLAINES ŠŪPULIS”

Olaines Vēstures un mākslas muzejs projekta ietvaros piedāvā jauniešiem iespēju savas fotogrāfijas jeb savu piedzīvojumu un emocijas eksponēt muzeja telpās.

(30.04.-11.05.) Dalībniekiem jāiesūta uzņemtās fotogrāfijas projekta vadītājai Lienei Linartei. Pārgājiena dalībniekiem jāsagatavo neliels apraksts, vai arī jāatrod citāti, kas raksturo sajūtas un iespaidus, kas radušies pēc pārgājiena vai pārgājiena laikā.

(17.05.-18.05.) Pārgājiena dalībniekiem jāpiedalās izstādes iekārtošanā (fotogrāfiju noformēšana, instalācijas izveide).

(19.05.) Izstādes „Purvs – Olaines šūpulis” atklāšanas pasākums.

Projekts tiek īstenots Olaines jauniešu projektu konkursa ietvaros.