Muzeja skatlogos būs apskatāma lukturu kolekcijas izstāde “Gaismas atspīdums logā”

Šajā pelēkajā laikā, kad ziemas baltums mijas ar dubļiem un pavasaris vēl nav iekrāsojies, muzeja logos būs apskatāmi dažāda veida lukturi. Redzēsiet gan jūrnieku, gan dzelzceļnieku, gan ogļraču gaismas avotus, abu pasaules karu lukturus, kā arī kādu retāk redzēto gaismekli.

Kolekcionārs Aleksandrs dzīvo Ventspilī. Savu pirmo lukturi viņš saņēma no drauga kā dāvanu jau vairāk nekā pirms 20 gadiem. Šī dāvana pamodināja interesi par lukturiem un kopš tā laika Aleksandrs  sāka tos  kolekcionēt. Pateicoties draugu dāvinājumiem, paša atrastiem un iegādātiem, lukturu skaits jau sen sniedzas pāri 120 eksemplāriem. Kolekcijā ir  gan petrolejas, gan karbīda, gan akumulatoru  lukturi, gan kabatas lukturīši. Viņam patīk arī restaurēt antīkus priekšmetus. Īpaši priecē izaicinājums atjaunot tos, kas ir ļoti sliktā stāvoklī.

Uz jautājumu: “Kāpēc tieši lukturi?” Aleksandrs atbild: “Jo tie ir interesanti.”