Jeļenas Kažokas personālizstāde “Pavasari gaidot”

2018. gada 6. martā plkst. 17.00 Olaines Vēstures un mākslas muzejā notiks Jeļenas Kažokas personālizstādes “Pavasari gaidot” atklāšana.

Jeļena Kažoka visiem interesentiem piedāvā sajust pavasari, tā spēku radīt jaunu, krāšņu dzīvības ciklu gleznu un keramikas darbu izstādē, kas Olaines Vēstures un mākslas muzejā atklāta Starptautiskajā sieviešu dienā un noslēgsies Lieldienās.

Izstādes laikā māksliniece aicina apmeklētājus apstādināt ikdienu, iedziļināties un meklēt savas nozīmes darbos. J. Kažoka stāsta:  “Man dvēseliski tuvs mākslinieks P. Klee reiz teica: “Māksla neredzamo padara par redzamo”. Redzamā pasaule ir tikai daļiņa no visuma rutīnas, eksistē daudz apslēpta, un mākslinieka uzdevums ir atklāt to ar savu radošumu. Es, izmantojot visas mākslas arsenāla ainaviskās tehnikas, sarežģītas polifoniskas struktūras, pilnveidojot iemaņu organizēt, nonācu pie abstraktās mākslas, kaut gan ļoti reti savā darbā pilnībā atsakos no attēliem elementu objektīvajā pasaulē.”

Krāsainās ainavas un gleznu izlase ir veidota no darbiem, kas tapuši jau kopš 2007. gada. J. Kažoka tos sagatavojusi personālizstādei ar nolūku atspoguļot savas domas par mūsu ikdienu, pārdomām un atmiņām. Muzejā pirmo reizi ir iespēja apskatīt Jeļenas keramikas darbus, kas papildina pavasara tematiku.

JEĻENA KAŽOKA

Biogrāfija

Dzimusi 1970. gadā Belzā (ukraiņu: Белз), kas ir pilsēta Ukrainas rietumos, Polijas pierobežā. Latvijā māksliniece ieceļoja 1988. gadā un kopš 2006. gada dzīvo Olaines novadā, Rājumos

Maģistra grādu glezniecībā ieguvusi 2015. gadā, Latvijas Mākslas akadēmijā veidojot enkaustikas darbus (glezniecības tehnika, kurā kā krāsu pigmentu saistvielu izmanto karstu kausētu vasku) prof. Alekseja Naumova vadībā.

Gleznotāja strādā visdažādākajās tehnikās un stilos, no klasikas līdz abstrakcijai, nemitīgi eksperimentējot ar mākslas veidiem, materiāliem un formām. Viņas darbu klāstā ir keramika (plaknē, 3D), mozaīka (plaknē, 3D, t.sk uz publiskām ēkām un laukumiem) un pat ledus skulptūras.

Savos darbos māksliniece visbiežāk atspoguļo attiecību tēmu, filozofiskas idejas, dabu un tās mijiedarbību ar cilvēku, ikdienas rutīnu un tās atveidi. J. Kažokas darbi ir bijuši eksponēti Rīgā, Kandavā, Kuldīgā, Talsos, Liepājā, Ikšķilē, Valmierā, Vroclavā (Polija), Dolsk (Polija), Fabero (Spānija) un citviet.

Izstāde apskatāma no 06.03.18 – 07.04.2018.