Elīnas Genītes personālizstāde “Zvērīgās naktis”

Olaines Vēstures un mākslas muzejā no 22. janvāra līdz 15. februārim apskatāma Elīnas Genītes personālizstāde “Zvērīgās naktis”.

Elīna Genīte ieguvusi bakalaura grādu Tekstilmākslā Latvijas Mākslas Akadēmijā. Māksliniece izmēģinājusi dažādus materiālus un tehnikas, tomēr vislabprātāk izvēlas izpausties glezniecībā un ilustrācijā.

Bērnības gaitas pavadījusi Bauskas pusē, lauku mājās, spēlējoties pļavā ar kukainīšiem, staigājot pa mežu, rāpjoties kokos un pavadot laiku ar mājdzīvniekiem, tādēļ viņas darbos jūtama izteikta saikne ar dabu un dzīvniekiem. Jau kopš bērnības E.Genītei paticis zīmēt, kad jaunā māksliniece sāka papildināt grāmatu lappuses ar saviem zīmējumiem un ar košu lūpu krāsu uz palodzes uzzīmēja lielas, jo lielas tulpes, māte viņu aizsūtīja uz bērnu mākslas skolu.

Elīnas Genītes mākslas darbi ir izstādīti daudzviet Latvijā, kā arī ārpus tās, piemēram, Baltkrievijā un Igaunijā, bet pirmā personālizstāde būs apskatāma Olaines Vēstures un mākslas muzejā.

Darbos redzama dzīvnieku nakts dzīve, portreti, kurus iekļauj ainavas viņu ierastajā vai mazāk ierastajā vidē. Skatāmas arī spilgtas kalnainas ainavas, ilustratīvi dzīvnieku portreti, kā arī iespaidi no ceļojuma Izraēlā.

Izstādes nosaukums, „ZVĒRĪGĀS NAKTIS’’ simbolizē gan gleznās redzamo, gan arī mākslinieces “ražīgāko” laiku – naktis, kad rodas iedvesma un visapkārt ir miers un klusums.