Ekskursija pa Uzvaras Līdumu

  • 6. septembra ekskursija pa UZVARAS LĪDUMU
  • Ekskursijas sākums – 11:00, pulcēšanās pie Klīves karjerām
  • Ekskursijas ilgums – 2,5 stundas
  • Maršruta garums – 6,5 km
Turpinot ekskursiju ciklu, Olaines Vēstures un mākslas muzejs aicina doties 6,5 kilometru garā pastaigā pa UZVARAS LĪDUMU.
Uzvaras Līduma vēsture aizsākusies 1936. gadā, kad uz toreizējā zemkopības ministra Jāņa Birzenieka ierosinājuma pamata nolēma ierīkot jaunbūvju kompleksu. Nosusinātajā purva teritorijā tika paredzēta vieta 16 vidēja lieluma paraugsaimniecībām un vienai mežsarga mājai.
1936. gada 23. septembrī tur ieradās vairākas valsts amatpersonas, to skaitā, arī Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kas deva nosusinātajam purvam vārdu Uzvaras Līdums un iemūrēja pamatakmeni pirmajai saimniecībai, nosaucot to par „Līdumniekiem”.
Ekskursijas maršruts sāksies pie Klīves (Līduma) karjera, kur 20. gs. 80. gadu sākumā tika iegūta smilts šosejas Rīga – Jelgava otrās maģistrāles būvniecībai. Tālāk ekskursijas maršruts vedīs caur Uzvaras Līdumu, lai iepazītu šīs vietas vēsturi un Otrā pasaules kara notikumus, kas šeit risinājušies 1944. gadā. Ekskursija noslēgsies pie mājām „Līdumnieki”, kuras pamatos 1936. gada 23. septembrī valsts prezidents Kārlis Ulmanis iemūrēja kapsulu ar tās dienas laikrakstiem un vēstījumu nākamajām paaudzēm.
Dalībnieki aicināti padomāt par ērtiem apaviem un laikam atbilstošu apģērbu, kas piemērots pastaigai.
Ekskursijas ir bezmaksas.
Obligāta iepriekšējā pieteikšanās, zvanot pa tālr.: 22057669 (Māris).