Arheoloģiskie izrakumi 2020

Pirmā pasaules kara vēstures izziņas maršruta teritorijā atrodas krievu armijas fortifikāciju būves zemes reljefa formā. 2017. gadā Olaines Vēstures un mākslas muzejs pirmo reizi veica arheoloģiskos izrakumus ar mērķi izpētīt krievu armijas blindāžas uzbūves īpatnības, un iegūt vairāk informāciju par karavīru sadzīves apstākļiem. 2018. un 2019. gadā arheoloģiskie izrakumi tika turpināti, lai iegūtu papildus informāciju par karavīru sadzīves apstākļiem Pirmā pasaules kara laikā.

Šogad Olaines Vēstures un mākslas muzejs veiks arheoloģisko izpēti krievu armijas zemnīcas vietā ar mērķi noskaidrot divu zemnīcu uzbūves konstrukcijas un ēku pielietojumu kara laikā.

Olaines Vēstures un mākslas muzejs aicina brīvprātīgos jauniešus vecumā no 13 līdz 25 gadiem pieteikties arheoloģisko izrakumu veikšanai. Izrakumi notiks Olainē, Jelgavas ielā 5, kur Pirmā pasaules kara laikā atradās krievu armijas nometne, kurā periodiski uzturējās arī latviešu strēlnieku vienības.

Arheoloģiskie izrakumi tiks uzsākti 2020. gada 1.jūlijā un norisināsies pusotru nedēļu katru darbadienu laikā no 10:00 līdz 14:00. Arheoloģiskos izrakumus vadīs vēsturnieks, arheologs Normunds Jērums.

Ja tevi interesē vēsture un tās noslēpumi, tad šis ir piedāvājums Tev, piesakies līdz 30.jūnijam šeit: ej.uz/ovmm_izrakumi2020 .

Arheoloģisko izrakumu laikā muzeja darbinieki vadīs lekciju par Pirmā pasaules kara notikumiem Olaines apkārtnē.