Alevtīnas Mošenkovas ikonu zīmējumu izstāde “BEZVĀRDĪBA

“Pēc vairāku mēnešu pārtraukuma, durvis ver vāļā Olaines Vēstures un mākslas muzejs (vienas mājsaimniecības ietvaros), kurā līdz 2021.gada 15. jūlijam ir apskatāma ikonogrāfijas meistares un Latvijas Kristīgās akadēmijas profesores Alevtīnas Mošenkovas ikonu zīmējumu izstāde “BEZVĀRDĪBA”.

Mošenkova Alevtīna Ivana meita ir dzimusi Urālā, Nitvas pilsētā, Permas apgabalā. Alevtīna Mošenkova ar zīmēšanu aizrāvās jau no bērnības. Jaunībā viņa apmeklēja glezniecības studiju Permas mākslas galerijā, vēlāk mācījās N. Krupskajas Maskavas Mākslas universitātē, Zīmēšanas un glezniecības nodaļā. 1964.gadā ikonogrāfijas meistare atbrauca uz Latviju ar mērķi iestāties Latvijas Mākslas Akadēmijā, Dizaina nodaļā, kuru  absolvēja 1972.gadā.

Pēc mācībām Akadēmijā ikonogrāfijas meistare strādāja Latvijas Vieglās rūpniecības Ministrijas konstruktoru birojā, dekoratīvi-lietišķās mākslas kombinātā “Māksla”, pēc tā slēgšanas sāka strādāt Pārdaugavas Svētās Trīsvienības baznīcā.

Kopš 1987.gada visa radoša uzmanība tiek veltīta ikonogrāfijai- ikonu zīmēšanai, baznīcas apgleznošanai (Rīgas Pārdaugavas Svētās Trīsvienības, Jelgavas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku), mājas baznīcas un pasniedz ikonogrāfijas mākslu pēc pašas izstrādātas apmācības programmas “Radīšanas dienas”.

Izstādē apskatāmi autores darbi, kuri tapuši 2021.gadā.
A. Mošenkovas darbi ir radīti pašas mākslinieces autortehnikā, izmantojot krāsaino itāļu papīru, akvareļu papīru, kartonu, krāsainos zīmuļus un olu temperu.”