Veloekskursija pa veco Rīgas – Jelgavas šoseju

5.septembrī dosimies izbraukumā pa veco Rīgas- Jelgavas šoseju. Esi aktīvs un piesakies arī Tu!
Rudens ir tepat aiz stūra, tāpēc piedāvājam atvadīties no siltās vasaras, dodoties piedzīvojumā pa šoseju, kas sevī slēpj daudz senu stāstu, notikumu un atmiņu.
Senais tirdzniecības un pasta ceļš, ko mūsdienās pazīstam kā Rīgas – Jelgavas šoseju, cauri Pierīgas purviem un klajumiem vijies jau 13.gadsimtā. Līdz pat 18.gadsimtam augstie gruntsūdeņi un mitrums ceļu ļāva izmantot vien vasaras periodos, bet ziemā pārvietošanās notika pa citu ceļu, līdz ar to vēstures avotos sastopami nosaukumi – ziemas un vasaras ceļš.
Pirmo reizi kartēs Rīgas – Jelgavas ceļš parādījās 1695. gadā, kad Rīgas rātes mērnieks Eberhards Tolkss to uzmērīja un uzzīmēja ar visām pieguļošajām zemnieku saimniecībām, krogiem, purviem un tīrumiem. Šajā laika periodā ceļš tika intensīvi izmantots kā starptautisks tirdzniecības un pasta ceļš, kas vēlāk bija iezīmēts arī plašāka mēroga kartēs.
Neatkarības kara laikā ceļš izmantots, kā kaujas lauks, kas pēc Bermontiešu padzīšanas no Rīgas, bijis sašauts vienos caurumos kā Šveices siers.
Pavisam interesants ir fakts, ka 1925. gadā uz Rīgas- Jelgavas ceļa 15. kilometra tika uzklāts pirmais asfalta seguma klājums Latvijā!
Otrā pasaules kara laikā ceļš atkal tika pamatīgi izpostīts, bet 20. gadsimta astoņdesmito gadu sākums ir laiks, kad šosejas pārbūves darbos tika izveidota otra maģistrāle un ceļš pie Jaunolaines novirzīts cauri Pierīgas purviem.
🟢 Ekskursijas sākums: plkst. 11.00, Jaunolaines sporta nams
🟢 Ekskursijas ilgums: 3 stundas
🟢 Maršruta garums: 20 km
🟢 Līdzi ņemiet dzeramo ūdeni un pusdienas
🟢 Dalība ar saviem velosipēdiem. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 22057669 (Māris)
Pasākums veidots atbilstoši valdības izstrādātajam “vidēji drošajam” pasākumu rīkošanas līmenim – vakcinētiem, pārslimojušiem un testētiem ar negatīvu rezultātu apmeklētājiem.
Apmeklējot pasākumu jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam vai negatīvs tests un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Pasākumu var apmeklēt arī bērni līdz 12 gadu vecumam, kas nav vakcinēti, pārslimojuši, neveicot Covid-19 testu.