2017. gads

Bruno Bahs personāldarbu izstādes atklāšana 09.12.2017.

9. decembrī, Olaines Vēstures un mākslas muzejā, sirsnīgā atmosfērā tika atklāta Bruno Baha personāldarbu izstāde. Izstādes atklāšanā Bruno sniedza brīnišķīgu stāstījumu par saviem darbiem, to tapšanas procesu un darbos izmantotajām tehnikām. Īpašu vietu izstādē ieņem Bruno Baha ģimene, jo izstādi mākslinieks velta savam dēliņam Hugo. Katrā no izstādē aplūkojamiem darbiem ir apslēpts kāds īpašs stāsts, kas veidojis Bruno gan kā personību, gan mākslinieku. Izstādē var aplūkot vairāk nekā 30 darbus, kuros attēlotas atpazīstamas personas, piemēram, Raimonds Pauls, Aivars Lembergs, Deivids Bekhems. Izstādē iekļauts arī viens no Bruno Baha pirmajiem darbiem ar mērķi parādīt sabiedrībai to, ka neviens sākumposmā nav ideāls.

Kas ir Bruno Bahs?

Bruno Bahs ir autodidakts, kurš pašmācības ceļā apguvis cilvēka un karikatūras zīmēšanas pamatprincipus. Ikdienā mākslinieks strādā par vizuālās mākslas skolotāju un vada karikatūras zīmēšanas nodarbības, bet brīvajos brīžos aizraujas ar zīmēšanu.

Bruno Bahs jau kopš 17 gadu vecuma zīmē portretus un šaržus, kopā uzzīmējis vairāk nekā 1600 cilvēku. Lielākais mākslinieka darbs sastāv no 62 Latvijas Universitātes bibliotekāru portretu zīmējumiem, no kuriem izveidota kolāža.

Bruno Bahs jau iepriekš veidojis sadarbību ar Olaines pašvaldību un Olaines Vēstures un mākslas muzeju, bijis arī vizuālās mākslas skolotājs Olaines 1. vidusskolā, tādēļ ir daļa no Olaines.

Izstāde aplūkojama līdz 2018. gada 5. janvārim Olaines Vēstures un mākslas muzejā.

Apskatāma ceļojošā fotoizstāde “Hugo Celmiņš – Rīgas pilsētas galva, un ne tikai”

2017. gada 15. novembrī, plkst. 17.00 Olaines Vēstures un mākslas muzeja telpās tika atklāta ceļojošā, vēsturiskā fotoizstāde “Hugo Celmiņš – Rīgas pilsētas galva, un ne tikai”, kā arī notika lekcija par Hugo Celmiņa dzīvesgājumu, kuru vadīja Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja vēsturniece Zane Krūmiņa.

Hugo Celmiņš, 1935. gada laikrakstā “Rīts”, rakstījis: “Mēs jūtam un ticam, mūsu darbs ir daļa no tautas un valsts darba, šis mūsu darbs, pienākums, uzdevums un cieta griba ir celt mūsu skaisto galvaspilsētu nacionālu, staltu un lepnu. Celt līdz ar to un stiprināt mūsu tautu un paust viņas godu un slavu.” Hugo Celmiņš bijis ļoti daudzpusīgs cilvēks, būdams gan Latvijas politiķis, agronoms, sabiedriskais darbinieks, gan divreiz Latvijas Ministru prezidents, stiprinājis Latvijas tautas garīgo, saimniecisko un politisko izaugsmi.

Izstāde sniedz iespēju ieraudzīt Hugo Celmiņa nozīmīgo veikumu Rīgas un Latvijas labā, kā arī rada izbrīnu par to, cik daudz spēj paveikt viens cilvēks. Hugo Celmiņš veicinājis kultūras un mākslas attīstību, cēlis jaunas skolas, modernizējis esošās, labiekārtojis pilsētu un darījis vēl daudz ko citu, par ko stāstīja Rīgas vēstures kuģniecības muzeja vēsturniece Zane Krūmiņa.

Ceļojošo, vēsturisko fotoizstādi organizē Olaines Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Olaines Pieaugušo izglītības centru.

Izstāde apskatāma no 2017. gada 15. novembra līdz 2017. gada 12. decembrim

JAUNIEŠU PROJEKTA “OO:[OLAINE OBJEKTĪVĀ]” FOTOGRĀFIJU IZSTĀDES ATKLĀŠANA

GITAS AUZĀNES FOTOIZSTĀDES “DIVAS PASAULES” ATKLĀŠANA 13.09.2017.

KETIJAS CĪRULES PERSONĀLIZSTĀDES “ANIMALIS” ATKLĀŠANA 12.09.2017.

Olaines Vēstures un mākslas muzejs ļoti lepojas ar jaunajiem un talantīgajiem Olaines māksliniekiem. Tieši tāpēc šogad, Olaines pilsētas jubilejas gadā, muzejs savus apmeklētājus iepazīstina ar spilgtākajiem jaunajiem talantiem.

12. septembrī sirsnīgā atmosfērā tika atklāta Latvijas Mākslas akadēmijas studentes, Ketijas Cīrules, gleznu izstāde „Animalis”. Pati māksliniece par savas izstādes vēstījumu stāsta: „Cilvēki ikdienas steigā bieži vien neievēro skaisto sev apkārt: Kā putni lidinās gaisā, ezis tipina krēslā, peles sačukstas, suns rāmi pastaigājas.. novēlu pamosties no ikdienas pelēcības un ieraudzīt, cik skaista un plaša ir pasaule!”

Izstāde būs aplūkojama līdz 4. oktobrim, tāpēc aicinām visus „izrāpties” no ikdienas pelēcības, apmeklēt muzeju un gūt krāsainu prieku Ketijas Cīrules košajās gleznās.

“PIRMĀ PASAULES KARA LIECĪBAS OLAINĒ” ARHEOLOĢISKO IZRAKUMU ATRADUMI

“DZĪVE IESPĒJU ROBEŽĀS” OLAINE PADOMJU LAIKĀ

ES.OLAINE

ALEFTINA MOŠENKOVA “DEBESU JERUZALEME”